IsoQRS > Lewe menu > Strefa Wiedzy > Motywacja

 

Sukces to osiagnięcie celu.

Cel osiągamy przez działanie.

Żeby działać musimy mieć motywację.

Jak się motywować?

MOTYWACJA - Kopia.jpg

 

Określenie celu

Cel trzeba wyznaczyć jasno. Jest on wynikiem marzeń, chęci zmian, poprawy jakości życia w każdej dziedzinie, która w chwili obecnej nie daje nam satysfakcji.

Wizualizacja celu

Uruchom swoją wyobraźnię i postaraj się szczegółowo zobaczyć cel, który chcesz osiągnąć. Musisz dokładnie wiedzieć, do czego dążysz.

Termin

Zastanów się, ile czasu potrzebujesz, aby osiągnąć cel, niech będzie to rozważne, tak abyś mógł działać w miarę szybko, ale bez stresującej presji. Pamiętaj również o marginesie błędu.

Szczegółowy plan

Musisz wyznaczyć drogę, która doprowadzi Cię do celu. To szczegółowe opracowanie konkretnych działań we właściwej kolejności i czasie. Istotnym jest ustalenie priorytetów.

Czas

Codziennie znajdź czas, aby skupić się na swoim celu. Poszukaj informacji, inspiracji, zacznij działać, zrób najmniejszy krok do przodu.

Inspiracje

Ludzie, którzy osiągnęli to, do czego Ty dążysz, często dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami na blogach, w poradnikach, tutorialach - korzystaj z nich! Szukaj też towarzystwa tych osób, na pewno zarażą Cię swoim pozytywnym nastawienim. Jeśli im się udało, to znaczy że Ty też możesz.

Dziennik działań

Wszelkie działania, które podejmujesz odnotowywuj. Będziesz mógł śledzić postępy lub zdyscyplinować się, gdy sie rozleniwisz.

Nie odkładaj

A jeśli masz czas i chęć zrobić coś więcej niż zaplanowałeś na dziś, to zrób również to, co zaplanowałeś na jutro. Satysfakcja gwarantowana!

Złodzieje czasu

Zastanów się, co kradnie czas, który mógłbyś poświęcić na to, by przybliżyć się do obranego celu. Jeśli jakieś czynności nie przynoszą Ci żadnej wartości, nie pozwól by stały na Twojej drodze.

Nagradzaj się

Jeśli uda Ci się zrealizować kolejny etap planu, który przybliży Cię do celu, ciesz się tym i nagródź siebie. Można się również pochwalić:)

Nastawienie

Nie możesz pozwolić, żeby obawy, strach lub brak odwagi blokowały Twoje działania, dlatego nie dopuszczaj ich do siebie. Bądź pewny siebie i powtarzaj: jestem cierpliwy i wytrwały.

Myśli, słowa

Zamień sformułowania „spróbuję”, "może", „zobaczymy” na „chcę”, "zrobię", „uda się”.

Błędy

Zasada jest jedna – na błędach się uczymy i dalej dążymy do celu :)

Publiczna deklaracja

Trudniej wycofać się z zamiarów, które publicznie zadeklarowaliśmy. Możemy również liczyć na wsparcie. A jeśli nie, to udowdnijmy sobie i innym. A może zakład?:)

Razem raźniej

Jeżeli masz w swoim otoczeniu ludzi, którzy dążą do realizacji podobnych celów do Twoich, to wspierajcie się wzajemnie.

Złodzieje motywacji

Działaj spokojnie, ignoruj wszystkich, którzy z jakichkolwiek powodów próbują stanąć Ci na drodze obniżając Twoją pewność siebie np. poprzez komentarze. Pamiętaj, że robisz to dla siebie.

 

Trzymamy kciuki! :)

© 2018 IsoQRS.    Wszystkie prawa zastrzeżone.

design : Internet-media.pl